053-600-0068

מוניות לנתב"ג , מוניות לשדה התעופה בן גוריון  , מוניות גדולות ומיניבוסים בכל הגדלים משנת 2007 ברציפות .

Taxis to the airport
way taxi

טרמינל 3A בנתב"ג

טרמינל 3A בנתב"ג יכיל מעל 20 עמדות צ'ק אין ויש סיכוי שהבנייה שלו תסתיים במהלך שנת 2023. על פי התוכניות טרמינל 3A יתחבר לטרמינל 3 הקיים.
מוניות בתור

תוכן עניינים

טרמינל 3A הפתרון של רשות שדות התעופה לעומס בנתב"ג

נתב"ג ממשיך להתרחב ומנסה להדביק את הפער בין גודל הטרמינל לכמות האנשים שעוברים בשעריו כל יום. טרמינל 3A על פי המסתמן יוכל להגדיל משמעותית את מספר עמדות הצ'ק אין במטרה להתמודד עם העלייה בכמות הנוסעים העוברים בשדה. כמו כן ברשות שדות התעופה מתכננים הרחבה משמעותית לשדה התעופה בן גוריון על ידי הוספת זרועות נוספות לחניות מטוסים.

טרמינל 3 כבר קטן על הישראלים, כולם הסכימו פה אחד שצריך להוסיף עמדות צ'ק אין חדשות כי בשנה האחרונה לעבור את תהליך הצ'ק אין לקח שעות. אז טרמינל 3 מקבל שידרוג משמעותי ואולי .. אולי תוכלו ליהנות מהפלא כבר ב-2023 – מרשות שדות התעופה נמסר כי העיצוב של הטרמינל החדש יהיה מודרני מיוחד והכי חשוב – יעזור לכולנו לחסוך זמן על תורים ארוכים בדרך לצ'ק אין, כדי שנוכל לבזבז אותו בתור לקנות אייסקפה מארומה.

גם אתם מתכננים להגיע לנתב"ג במהלך חודש אוקטובר?

בתקופת חגי תשרי של 2022 יעברו בנבת"ג על פי הערכות מעל 3 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות. לעומת זאת בחודש ספטמבר עברו בנתב"ג "רק" 2 מיליון נוסעים.

שנת 2022 אמורה להסתיים עם מעבר ל-20 מיליון בטיסות בינלאומיות. תנועת הנוסעים תמשיך לגדול באופן משמעותי בשנים הקרובות ואפילו להעניק לנתב"ג את התואר המכובד שמכניס אותו לרשימת שדות התעופה הגדולים ביותר.

עומס בנתב"ג גם כשרוצים לנסוע במונית אוטובוס או רכבת.

התחבורה הציבורית העומדת לרשות הנוסעים בנתב"ג פועלת בתפוסה מלאה כאשר הביקוש לתחבורה יעילה לנתב"ג עולה על ההיצע. על משרד התחבורה ורשות שדות התעופה צריכים לעבוד ביחד כדי להוסיף עוד תחנת מוניות בנתב"ג, עוד קווי אוטובוס ועוד רכבות כדי לקצר את התורים לנוסעים העייפים שחוזרים מחו"ל אחרי חופשה ארוכה.

בניית טרמינל והקמת התשתיות יגיעו למאות מיליוני שקלים.

מיקום טרמינל 3A החדש אמור להיות בחלקו הצפון מערבי של טרמינל 3 בנתב"ג. הטרמינל החדש יבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר שישלבו טכנולוגיה חדשנית שתהפוך את כל התהליך בנתב"ג לפורץ דרך.

שירות דיגיטלי חדש לנוסעים היוצאים לחו"ל

טרמינל 3 מתוכנן לעבור לשיטה של "הכל בדיגיטל". כלומר הטרמינל יעבור תהליך שיאפשר לנהל את היציאה לחו"ל בקלות באמצעות אפליקציה או אתר אינטרנט. ברשות שדות התעופה יש שאיפה לתת לכל הנוסעים שירות טוב וחדשני. המעבר לשדה תעופה דיגיטלי ישפר את השירות בנתב"ג ואת חווית הטיסה לכל הנוסעים.

גם אתם נתקעתם במסדרון האווירי?

עד שטרמינל 3A יוקם מה יהיה עם הפקקים בנתב"ג? אני לא מתכוון רק למחסום בכניסה אני מתכוון גם לתהליך הצ'ק אין האינסופי. בכל מקרה, הוועדה הממשלתית החליטה לא להקים שדה תעופה חדש, למה? כי הם הגיעו למסקנה שדווקא עדיף להגדיל בשקל תשעים את טרמינל 3 הקיים.

האופציה של הרחבת נתב"ג משום מה תפסה חזק בוועדה שהתכנסה כדי להחליט אם לבנות שדה נוסף או למצוא פתרון יצירתי אחר. קברניטי מדינת ישראל כבר יודעים מזמן שטרמינל 3 לא יכול לעמוד בעומס הנוסעים ויש צורך בשדה תעופה נוסף אך כרגע מסיבות שלא נדע לעולם הם מעדיפים לדחות את זה. 

אהבתם את המאמר? שתפו

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
הזמינו מונית
מעדיפים להתקשר?
חיוג מהירWhatsApp